O NAS WIDEO  GALERIA

 

 

                                   KONTAKT

 

AIRFLASH FAQs

  1. .      Cel Airflash musi być używany ze specjalnym uchwytem CNC.
  2. 2.      Upewnij się, że cel jest przytwierdzony do sztywnej powierzchni.
  3. 3.      Nie używaj uchwytu CNC z bronią ostrą.
  4. 4.      Cel Airflash może nie zadziałać przy użyciu wiatrówki pistoletu.

P       Co się stanie jak upuszczę cel?

O       Testy dowiodły, że jest bardzo mało prawdopodobne, że upuszczony cel Airflash zadziała. Jednakże należy pamiętać, że jest to produkt pirotechniczny i należy obchodzić się z nim z uwagą i ostrożnością.

P       Co się stanie gdy cel Airflash zostanie chybiony i upadnie na ziemie nietknięty?

O       Jeśli to możliwe, podnieś cel I użyj go ponownie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P       Jeśli zostawię cel na dworze, czy cel Airflash stwarza jakieś zagrożenie dla środowiska?

O       Oczywiście rekomendujemy, żeby każdy zużyty lub nie cel Airflash został posprzątany po strzelaniu. Jednakże cel Airflash jest skonstruowany z materiałów, które w ogóle lub w małym stopniu są szkodliwe dla środowiska. W przypadku pozostawienia celu w wilgoci, zacznie on rdzewieć a zawartość zacznie się degradować.

P       Co się stanie jeśli cele będą mokre?

O       Tak jak w przypadku produktów pirotechnicznych, cel Airflash musi pozostać możliwie suchy, jednakże zostały one przetestowane I dowiedziono, że mogą działać w wilgotnym środowisku dopóki wilgoć nie przeniknie do pomarańczowej kartonowej pokrywki zawierającej kompozyt pirotechniczny. W przypadku zawilgotnienia, przechowuj cele w ciepłym i suchym miejsce przez noc( maksymalnie do 35 stopni Celsjusza).

P       Trafiłem cel Airflash z pistoletu wiatrówkowego i nie zadziałał.

O       Pistolet wiatrówkowy nie strzela z odpowiednią prędkością potrzebną do zainicjowania wybuchu w celu Airflash.

P       Trafiłem cel Airflash z wiatrówki i nie zadziałał.

O       Aby cel Airflash zadziałał z wiatrówką, musi zostać umieszczony bezpiecznie w uchwycie Airflash Magnetic.  Jeśli jest zamontowany na wklęsłej lub wypukłej powierzchni, nieregularnej lub miękkiej, cel może w ogóle nie zadziałać.  Jeśli cen Airflash może się przemieścić w jakikolwiek sposób to nie będzie działał.

P       Trafiłem cel Airflash na krawędzi i nie zadziałał.

O       Aby cel Airflash zadziałał, śrut musi uderzyć w pomarańczowy dysk i przebić się do materiału inicjującego. Jeśli śrut trafił w krawędź spowoduje to wytracenie prędkości i cel nie zadziała. 

P       Dlaczego magnetyczny uchwyt odpada od metalowej powierzchni po strzale?

A       Uchwyt magnetyczny służy tylko do utrzymania celu Airflash w odpowiednim miejscu. Jeśli uchwyt jest używany do utrzymania się na tablicy tylko za pomocą magnesu, oczywistą rzeczą jest, że odpadnie podczas uderzenia śrutem. Użyj taśmy dwustronnej przyklejonej na uchwycie aby uchwyt utrzymał się na powierzchni.

UWAGA:  NIE UŻYWAJ UCHWYTU MAGNETYCZNEGO STRZELAJĄC Z BRONI OSTREJ.

SHOOTING STAR FAQs

  1. 1.      Zdejmij ochronny papier z celu  Shooting Star.
  2. 2.      Umieść cel Shooting Star w centrum rzutka i przyciśnij mocno. Nie użyj za dużo siły, aby rzutek nie pękł.
  3. 3.      Wygładź całą powierzchnie celu aby była w pełni przyczepiona do rzutka.
  4. 4.      Rzutek jest teraz gotowy do użycia w ręcznej lub automatycznej maszynie do rzutek.

P       Dlaczego cel wypada z rzutka po wyrzuceniu z maszyny?

O       Jeśli cel nie jest umieszczony w centrum rzutka, może odpaść po wyrzuceniu przez maszynę. Upewnij się, że cel jest umieszczony w punkcie gdzie nie ma styczności z maszyną.

P       Czemu cel nie działa gdy trafiłem w rzutka?

O       Cel Shooting Star zadziała tylko wtedy gdy rzeczywiście zostanie trafiony. Jeśli trafisz rzutek, ale nie cel to cel nie zadziała.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P       Czy mogę strzelać do celu Shooting Star pod każdym kątem?

O      Aby cel Shooting Star zadziałał, śrut musi uderzyć w pomarańczową pokrywkę penetrując kompozyt pirotechniczny w metalowej obudowie. Najbardziej efektywnym sposobem działania celu Shooting Star jest strzelanie do “biegnącego ptaka” lub „bażanta”. Może być trudno uzyskać wybuch w przypadku rzutka odchodzącego.

P       Co się stanie jak upuszczę cel?

O       Testy dowiodły, że jest bardzo mało prawdopodobne, że upuszczony cel Shooting Star zadziała. Jednakże należy pamiętać, że jest to produkt pirotechniczny i należy obchodzić się z nim z uwagą i ostrożnością.

P       Co sie stanie jeśli nie trafię w cel Shooting Star i upadnie na ziemię?

O       Jeśli to możliwe, podnieś cel i użyj go ponownie. Jednakże, możesz rozważyć wymianę rzutka, gdyż ten wystrzelony może być osłabiony i może pęknąć przy wyrzucie z maszyny.

P       Czy zostawiony na zewnątrz cel Shooting Star stwarza jakieś zagrożenie dla środowiska?

O       Oczywiście rekomendujemy, żeby każdy zużyty lub nie cel Shooting Star został posprzątany po strzelaniu. Jednakże cel Shooting Star jest skonstruowany z materiałów, które w ogóle lub w małym stopniu są szkodliwe dla środowiska. W przypadku pozostawienia celu w wilgoci, zacznie on rdzewieć a zawartość zacznie się degradować.

 

P       Co się stanie jeśli cele będą mokre?

O       Tak jak w przypadku produktów pirotechnicznych, cel Shooting Star musi pozostać możliwie suchy, jednakże zostały one przetestowane I dowiedziono, że mogą działać w wilgotnym środowisku dopóki wilgoć nie przeniknie do pomarańczowej kartonowej pokrywki zawierającej kompozyt pirotechniczny. W przypadku zawilgotnienia, przechowuj cele w ciepłym i suchym miejsce przez noc( maksymalnie do 35 stopni Celsjusza).

P       Why didn’t the target ignite when hit with a pellet?

O       Aby cel Shooting Star zadziałał, śrut musi uderzyć w pomarańczową pokrywkę penetrując kompozyt pirotechniczny w metalowej obudowie.

P       Czemu niektóre cele dają większy efekt niż inne?

O       To zależy od jakości strzału- odległości i szybkości. Krótko mówiąc- im mocniej cel jest uderzony tym bardziej spektakularny jest efekt.

P       Jaki jest maksymalny zasięg zadziałania celu Shooting Start?

O       Cel Shooting Star został przetestowany z numerem 6 na odleglości 32 metrów, jednakże efekt wizualny będzie lepszy gdy cel zostanie uderzony w odległości 13-18 metrów.

P      Jaki jest idealny rozmiar śrutu dla celu Shooting Star.

O       Należy pamiętać, że cel Shooting Star działa na zasadzie energii uderzenia. Dlatego też, jeśli mały śrut np. 9 jest używany to efektywny zasięg będzie mniejszy. Jak podpowiedź, numer 7 daje efektywny zasięg na odległości 27 metrów.

 

 

   
     
     

    FAQ'S
© 2012-2015 Copyright FireBird Reactive Targets Ltd
© 2012-2015 Copyright Adam Szuster
  Najczęściej zadawane pytania